2018 елның 5 декабре, чәршәмбе

Инвалидлар декадасы кысаларында 2018 елның 5 декабрендә " Нежность» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгенең гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлекчәсе белгечләре тарафыннан «Түгәрәк өстәл»утырышы уздырылды. Утырышка төрле учреждениеләр вәкилләре: республика матди түләүләр үзәге, халыкны эш белән тәэмин итү үзәге, "Аксубай РҮХ" ДАССО, Пенсия фонды, Мәгариф бүлеге, яшьләр һәм спорт бүлеге, Социаль иминият фонды вәкилләре чакырылган иде.  Утырышны гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлеге мөдире барлык катнашучыларга һәм чакырылган кунакларга әлеге чарада катнашырга теләк белдерүләре өчен рәхмәт сүзләре җиткерде. "Түгәрәк өстәл» утырышында балаларга һөнәри юнәлеш бирү һәм аларны ОВЗ белән эшкә урнаштыру, санатор-курорт юлламаларын рәсмиләштерү тәртибе белән танышу, медицина хезмәтләре күрсәтү тәртибе мәсьәләләре күтәрелде. Гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлекчәсе психологы тарафыннан мөмкинлекләре чикле балалар белән эшләүче учреждение белгечләре эшчәнлеге тәкъдим ителгән.  Гомуми белем бирү мәктәпләрендә коррекция сыйныфларын ачу иң кискен мәсьәлә булды.

Түгәрәк өстәл эше бик күп сораулар белән актив узды, ведомстволар вәкилләре барлык сорауларга җавап бирделәр, ата-аналарның теләкләрен һәм фикерләрен тыңладылар. Ата-аналар компетентлы затлар һәм башка ата-аналар белән актуаль мәсьәләләр буенча фикер алышырга мөмкинлек бирә торган мондый очрашуларның мөһимлеген билгеләп үттеләр.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: