2019 елның 27 маеннан 31 маена кадәр Аксубай муниципаль районында 2019 (УПС) уку-кыр җыеннары узды

2019 елның 3 июне, дүшәмбе

2019 елның 27 маеннан 31 маена кадәр Аксубай муниципаль районында 2019 нчы (УПС) уку-кыр җыеннары узды.

Аларда 46 укучы һәм 12 тормыш иминлеге нигезләре укытучысы катнашты. Җыеннар Кривоозерка авылы янында матур урында үтте. УКҖ ачылу һәм ябылу тантанасында район башлыгы Камил Гилманов, мәгариф бүлеге башлыгы Станислав Зайцев, запастагы генерал-майор Анатолий Молоствов катнашты.

Ачылу тантанасында полиция хезмәткәрләре балаларга пистолеттан автоматларга кадәр атучы коралның төрле төрләрен күрсәттеләр

Беренче көнне һава торышы егетләргә уңайлы булмады, көндез көчле җил белән көчле яңгыр явып узды, ләкин җыеннарда катнашучылар палаткалар куярга өлгерделәр. Аннары дүрт көн дәвамында мошкаралы һәм черкиле көчле эсселек торды. Балалар барлык сынауларны да намус белән үттеләр. ДОСААФ начальнигы Петр Волков пневматик винтовкадан ату буенча ярышлар оештырды, җиңүчеләргә грамоталар һәм медальләр тапшырды.

Шулай ук УКҖ катнашучылар өчен бик тәмле ризыклар әзерләгән һәм аны теләсә нинди һава торышына җыйган урынга алып килгән Аксубай 2 нче урта мәктәбе пешекчеләренә рәхмәт әйтәсе килә.

Ә штабны 3 нче Аксубай урта мәктәбенең тормыш иминлеге нигезләре укытучысы Юрий Макаров җитәкләде.

НӘТИҖӘ

УКҖ ябылышында Камил Гилманов һәм Станислав Зайцев егетләрнең остазларына рәхмәт әйттеләр:

Никитин А. Д., Макаров Ю. Н. взвод командиры: Гайнуллин А. Т., Ярмөхәммәтов А. И., һәм Охотников А. М.; ОБЖ укытучылары: Башкиров Е. А, Николаев Ю. И., Воркунов В. И., Красильников В. А., Гайнуллин Ф. Г., Сафиуллин Я. Г., Мотыйгуллин Р. Г.

"Мәгариф бүлеге» МКУ укучыларны, взводлар командирларының вазифаи бурычларын намуслы башкарган өчен Мактау грамоталары белән бүләкләде.

«Мәгариф бүлеге» МКУ грамоталары белән түбәндәге хәрби-гамәли спорт төрләрендә җиңүчеләрне һәм призерларны, укучыларны бүләкләнделәр:

Аркада тартылу

1 урын – Филиппов Максим (3 нче мәктәп), 2 урын – Шуркин Данила һәм Мишин Леонид (Иске Тимошкино урта мәктәбе); 3 урын – Гыйльметдинов Илһам (Яңа Ибрай урта мәктәбе).

Граната ыргыту

1 урын – Мифтахов Раджап (Иске Ибрай урта мәктәбе); 2 урын – Филиппов Максим (3 нче мәктәп); 3 урын – Гатауллин Айназ (Иске Ибрай урта мәктәбе) һәм Калмыков Игорь (Сөнчәле урта мәктәбе).

Чабу

1 урын – Шуркин Данила (Иске Тимошкино урта мәктәбе); 2 урын – Симухин Андрей (Емелькино урта мәктәбе); 3 урын – Галиев Айназ (3 нче мәктәп).

Каршылыклар полосасы

1 урын – Хәмитов Зиннур (3нче мәктәп); 2 урын – Симухин Андрей (Емелькино урта мәктәбе); 3 урын – Нутфуллин Ришат (икенче мәктәп).

АК-74 автоматын  сүтү һәм җыю

1 урын – Хәмитов Зиннур (Арчаның 3нче мәктәбе); 2 урын – Максимов Яков (Савгач мәктәбе); 3 урын – Галиев Айназ (Арчаның 3нче мәктәбе).

Пневматик винтовкадан ату

1 урын – Крайнов Данила (Кривоозер урта мәктәбе); 2 урын – Туртыгин Анатолий (Иске Ильдеряк урта мәктәбе); Симухин Андрей (Емелькино урта мәктәбе).

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: