“Көнкүрештә гаилә иминлеген тәэмин итү һәм низагларны кисәтү "”телефон кайнар” линиясе

2019 елның 11 июне, сишәмбе

2019 елның 21 июнендә көнкүрештә гаилә иминсезлеге һәм низагларны кисәтү мәсьәләләре буенча телефон " кайнар линия» се ачылачак. Төп максат-балалар һәм яшүсмерләр арасында күзәтүчесез һәм хокук бозуларга ярдәм итүче сәбәпләрне һәм шартларны ачыклау һәм бетерү, аларның хокукларын һәм законлы мәнфәгатьләрен яклау, балаларга яки өлкән яшьтәге гражданнарга карата рәхимсез мөнәсәбәт һәм аларны караусыз калдыру.

"Кайнар линия» телефоны буенча белгечләргә ата-аналар тарафыннан балаларны тәрбияләү һәм карап тоту бурычларын тиешенчә үтәмәү очраклары, шулай ук балаларның яки өлкән яшьтәге гражданнарның тормышына һәм сәламәтлегенә куркыныч янаган хәлләр турында хәбәр итәргә мөмкин.

"Кайнар линия» телефоны: (843) 236-00-71. Консультация вакыты: 9.00 сәгатьтән 16.00 сәгатькә кадәр.

Гражданнарга консультация бирәчәкләр: Татарстан Республикасында кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил, Татарстан Республикасы буенча Эчке эшләр министрлыгы, Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы, хатын-кызлар – депутатлар берләшмәсе «Мәрхәмәт-Милосердие», ТР Прокуратурасы.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: