Шәрбән җирендә чын бәйрәм булды

2019 елның 13 ноябре, чәршәмбе

Иҗат-шатлыкның төп чыганакларыннан берсе.

Ул кешегә үз-үзен ачарга, тирәнлеген, аеруча үзенчәлеген күрсәтергә мөмкинлек бирә. Безнең эчке талантларыбыз иҗади эшчәнлек рәвешендә күренә.

Ике кызыклы конкурсны берләштереп, Шәрбән җирендә чын бәйрәм булды. Бәйрәм кунакларын мәдәният хезмәткәрләре җылы ипи һәм җыр белән каршы алды. 7 ноябрь көнне Аксубай районы халкы һәм кунаклары авыл мәдәният учагы ишекләрен ачып, татар утары, милли ашларны тәкъдир итү,төрле чигү, ялган киемнәр һәм көнкүреш кирәк-яраклары татар көнкүреше һәм кәеф атмосферасына чумдылар…

Бәйрәмне алып баручы Нурсинә Хафизова барлык кунакларны сәламләде.  «Сөмбел әби серләре» татар милли ашлары фестиваль - конкурсы һәм татар вокаль коллективлары конкурсы турында сөйләде.

Һәр чыгыш әле театральләштерелгән тамашага, әле яхшы вокаль номерга әверелде.  Катнашучылар үзләренең оригинальлеге, үзләренең гадәти булмаган алымнары белән искиткеч аш-су рецептын тәкъдим итәргә, ашамлык һәм барысын да музыка, вокал, театральләштерү һәм бию белән алып барырга тырыштылар.

Татар мәдәният йортлары: Тахтала, Иске Кармәт, Иске Кыязлы, Иске Ибрай, Пионер, Яңа Ибрай мәдәният йортлары, Иске Ибрай, Иске Тат.Адам мәдәният йорты, Карасу авылы мәдәният йорты, Шәрбән мәдәният йорты.

Жюри составында чыгышларга бәя бирделәр:

Копанева Ольга Владимировна-жюри рәисе, Аксубай МР «Үзәкләштерелгән клуб системасы» директоры (район мәдәният йорты);

Егорова Наталья Валерьевна-проект авторы, район мәдәният йорты директоры урынбасары)

Гатина Резедә Габрәшит кызы-Аксубай район мәдәният йорты вокалисты;

Царегородцева Марина Анатольевна-вокалчы, Аксубай район мәдәният йортының вокаль ансамбльләре җитәкчесе.

Барлык кунаклар да бик күп уңай эмоцияләр алдылар һәм татар ашлары рецептлары турында яңа белемнәр тупладылар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: