30 августта Аксубай районы МЮД поселогында күп функцияле мәдәни үзәк ачылды

2019 елның 2 сентябре, дүшәмбе

Мәдәни учреждение ачылу белән авыл халкы өчен төрле яшьтәге кешеләрнең иҗади үсеше, авыл халкының рухи традицияләрен саклау, мәдәни дәрәҗәне күтәрү өчен барлык шартлар да тудырылачак», - дип билгеләп үтте ТР Аксубай МР башлыгы Камил Гилманов. Авыл клубында төрле юнәлешләр буенча клуб формированиеләре эшләвен дәвам итәчәкләр. Учреждениедә китапханә дә ачылды, аның фонды инде китаплар белән тулыландырылды. Объект республика программасы кысаларында төзелгән. Гилманов Камил Камалович авылдан чыккан Анатолий Самаренкин ярдәме белән торак пунктта күп эшләр башкарылуын билгеләп үтте – каравылчы, чиркәү, Бөек Ватан сугышында катнашучыларга обелиск, балалар мәйданчыгы, зират, чишмә төзекләндерелде, асфальт юл салынды. Меценат кече ватанында гөмбә цехы ачып эшкә урнашу проблемасын да хәл иткән. Подрядчы оешма мастеры Айдар Туктамышев, эретеп ябыштыручы Илдар Кәлимуллин, отделочник Александр Җәлилов район башлыгының Рәхмәт хатлары белән бүләкләнделәр.

Мюд авыл җирлеге башлыгы Татьяна Зюзина, республика программалары өчен ТР Президентына, Аксубай МР башлыгына ярдәмнәре һәм игътибары өчен, Мюд авыл җирлеге халкына рәхмәт сүзләре җиткерде.

Районның авыл мәдәният учаклары арасында Мюдовский лидер булып санала, күп тапкырлар мюдлылар җирлекара иҗади эстафетада призерлар булдылар, узган ел җиңүчеләр булдылар.

Бәйрәмдә ТР Аксубай муниципаль районы башкарма комитеты җитәкчесе Горбунов Анатолий Федорович катнашты.

- Безнең хыял тормышка ашты, менә без күпме еллар көткән матур, без үзебезгә күрсәтелгән ышанычны акларга тырышырбыз, - диде җавап сүзендә Ольга Жукова, район җитәкчелегенә, шулай ук Мюд авыл җирлеге халкына һәм хезмәттәшләренә ярдәмнәре өчен рәхмәт белдерде.

Ачылу концерт программасы белән дәвам итте. Һава торышы яхшы булды.

Мюдов җире өстендә бәхет кошы паритиясен.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: