Милли мәдәниятләр һәм традицияләр елы кысаларында, 21 мартта Аксубай үзәк китапханәсенең уку залында " татар сузе» нәфис сүз осталары конкурсы узды.

2023 елның 23 марты, пәнҗешәмбе
Милли мәдәниятләр һәм традицияләр елы кысаларында, 21 мартта Аксубай үзәк китапханәсенең уку залында Хатын-кызлар Советы һәм районның Иҗтимагый палатасы тарафыннан "татар СҮЗЕ "нәфис сүз осталарының район конкурсы үткәрелде. Конкурста Аксубай муниципаль районы мәгариф учреждениеләренең өлкән сыйныф укучылары, Аксубай универсаль технологияләр техникумы студентлары, педагоглар һәм район китапханәләренең актив кулланучылары катнашты. Конкурста катнашучылар алдында сәламләү сүзе белән Аксубай муниципаль районы башлыгы Камил Гилманов, район кунагы Сабиров Ленар Фарах улы - Татарстан Республикасы Раис администрациясе вәкиле, Аксубай үзәк китапханәсе директоры Телешева Ирина Анатольевна чыгыш ясады. Конкурсның максаты-талантлы укучыларны-нәфис сүз осталарын ачыклау, патриотизм тәрбияләү һәм татар халкы шагыйрьләре һәм язучылары әсәрләрен укуга мәхәббәт уяту. Кичә барышында Р.Миңнуллин, А. Атнабаев, Э. Мөкминова, Х. Туфан,Р. Низамова,Р. Фәйзуллин, М. Җәлил, Р. Вәлиева шигырьләре яңгырады. Фатыйма Гариф кызы Гатчина үз иҗат иткән шигырьләрен укый. Чараны оештыруның бөтен йөге аның җилкәсендә иде. Конкурсантлар ике яшь категориясендә өч номинациядә көч сынаштылар. 14+ яшь категориясендә гран-при иясе: Аксубай муниципаль районының Иске Кыязлы урта мәктәбеннән Муксинов Илфар. Төрле дәрәҗәдәге дипломнар Минһаҗева Зәлинә, Рәхмәтулла Диләрә, Минһаҗева Алсу,Мингалимова Диләрә,Сәмигуллина Энҗе, Суфиянова Аделгә тапшырылды.   18+ яшь категориясендә гран-при иясе булды: Яхина Рузилә Хафиз кызы китапханәче Түбән.Татмайнин авыл китапханәсе. Төрле дәрәҗәдәге дипломнар Идиатуллина Рифә Сәмгутдин кызы,Мәҗитова Алия Минасхат кызы, Шәрәфетдинова Гүзәл Фәсхетдин кызы, Мостафина Әлфинур Минасхат кызы тапшырылды. Район башлыгы һәм Аксубай үзәк китапханәсе исеменнән конкурсның барлык номинантларына төрле дәрәҗәдәге дипломнар, актив катнашучыларга дипломнар һәм кыйммәтле бүләкләр тапшырылды, остазларга рәхмәт хатлары тапшырылды, чәй өстәле оештырылды. Район хатын – кызлар Советы Рәисе Зәйдуллина Ләйсән Сәмигулловна,Исламова Зөлфирә Ринат кызы,Сәхабетдинова Лилия Солтановна,Гатина Фаимә Гариф кызы составындагы компетентлы жюри бәяләде. Конкурста катнашучыларның барысы да лаеклы әзерләнгән: милли костюмнар кигән, күп кенә чыгышлар аудиога озата барган. Уңайлы уку залында бәйрәм атмосферасы хөкем сөрде. "Татар СҮЗЕ"нәфис сүз осталарының район конкурсында катнашулары өчен барлык егетләрне һәм кызларны һәм өлкәннәрне чын күңелдән котлыйбыз һәм рәхмәт белдерәбез!
Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: