Бүген 2023 елның 2 аенда терлекчелек тармагындагы эшчәнлеккә һәм район комплексының агымдагы торышына йомгак ясадылар.

2023 елның 23 марты, пәнҗешәмбе

«Терлекчелекнең өстәмә продуктлары турында һәм Россия Федерациясенең аерым закон актларына үзгәрешләр кертү турында» 2022 елның 14 июлендәге 248-ФЗ номерлы Федераль закон нигезендә Россельхознадзор һәм Росприроднадзор линияләре буенча терлекчелекнең өстәмә продуктлары белән эш итү өлкәсендәге таләпләр тикшерелде.

Район хуҗалыклары сөткә агымдагы бәяләрне анализладылар.

Киңәшмә ахырында Аксубай муниципаль районы территориясендә агросәнәгать комплексы системасындагы намуслы хезмәте, профессионализмы һәм авыл хуҗалыгы җитештерүен үстерүгә керткән шәхси өлеше өчен район башлыгы Камил Гилманов имзасы белән Рәхмәт хатлары белән билгеләнделәр:

Миронова Оксана Валерьевна, крестьян (фермер) хуҗалыгы башлыгы.

Җәләлетдинов Минсәгыйть Госман улы, «АксуАгро»ҖЧҖ комплексы начальнигы

Илендеева Ландыш Гафур кызы, «Молко» ҖЧҖ «Чирмешән»бүлекчәсе хисапчысы.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: