Савруш авыл җирлегендә ТАССР оешуга 100 ел тулуга багышланган «Яратам сине, Татарстаным» юбилей проектының район җирлекләре арасында эстафетаның чираттагы этабы узды

2019 елның 24 марты, якшәмбе

Чарада 300 дән артык кеше катнашты һәм тамашачылар булды.

Савруш авыл мәдәният йорты фойесында тамашачыларны " Лицейларда авыл тарихы» фотокүргәзмәсе, «Якташларыбыз казанышлары» күргәзмәсе, кунакларны Кызыл галстукларда пионерлар каршы алды, шулай ук ул елларда мичкә, шырпы, үлчәү кәнфитләре сату белән бөтенсе таныш булды. Демонстрациядән соң залда язгы кыр эшләре темасына колхоз җыелышын театрализацияләү, авыл хуҗалыгы алдынгыларын бүләкләү һәм Беренче Май бәйрәмен уздыру, пионерлар оешмасы сафларына кабул итү, дуслык байрагын күтәрү башланды. Сәхнәдә авылдашларының батырлыклары, механизаторларның эш көннәре турында сөйләнде. Савруш авыл җирлеге җырчылары һәм артистлары иң яхшы вокаль һәм бию номерларын күрсәттеләр. солистлар туган як, табигать, авыл турында матур җырлар башкардылар, алар туган як тематикасын  сугыш чоры тематик номерлары белән алмаштылар.

Савруш авыл мәдәният йортының «Саврушка» театрын, Түбән Саурыш авыл мәдәният йортының «Божья коровка» вокаль берләшмәсе, Түбән Саурыш авыл мәдәният йортының «Ромашка» һәвәскәрләр берләшмәсенең чыгышы матур булды. Тамашачылар һәр чыгышны алкышлар белән каршы алды һәм озатып калды, чара дустанә, җылы атмосферада узды.

Савруш авыл җирлеге башлыгы Кузьмин А. Г. чарада катнашучыларның барысына да рәхмәт белдерде, тарихны саклауның мөһимлеген билгеләп үтте. Чара ахырында проект авторы «Район мәдәният йорты» муниципаль бюджет мәдәният учреждениесе директоры О. В. Копанева үз чыгышында кызыклы тамашада катнашучыларның барысына да рәхмәт белдерде Шулай ук әлеге проект авыл җирлекләре тарихын саклап калуга, авылны һәм үзенчәлекле мәдәниятне үстерүгә ярдәм итәр, дигән ышаныч белдерде.

Проектта катнашучыларның барысына да рәхмәт!!!

Татьяна Григорьевага музыкаль бүләк өчен рәхмәт әйтәбез!))

Савруш авыл җирлеге башлыгына игътибары һәм ярдәме өчен рәхмәт белдерәбез

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: