2021 елның 21 декабре, сишәмбе

Грантны гамәлгә ашыру кысаларында Иске Ибрай авыл мәдәният йорты хезмәткәрләре Касыймбәкова Римма һәм Салахова Суфия гадәти булмаган ысул белән татар милли бизәкләрен популярлаштыралар.                                                                                         Касымбәкова Римма һәм Сәлахова Суфия гадәти булмаган заманча ысул белән татар милли бизәкләрен популярлаштыралар. Салахова Суфия «Гадәти булмаган унлык йола» милли мәдәният марафоны» проектын тормышка ашыру кысаларында Татарстан Республикасы Мәдәният министрлыгы каршындагы халык кәсепләре һәм һәнәрләре буенча Татарстан Республикасы сәнгать-эксперт советы әгъзалары һәм район мәдәният йорты базасында «Таткультуресцентр» ДБУ вәкилләре катнашында узган күчмә Республика семинарында  күргәзмә тәкъдим итте.

Кинусайг техникасы иң беренче чиратта балаларга һәм яшьләргә бик кызыклы. Район мәдәният йорты мәйданчыгында күргәзмәләр айга бер тапкыр оештырыла. Соңгы күргәзмә 2021 елның 10 - 14 декабрендә тәкъдим ителгән иде.

• Ничек барып җитәргә: Аксубай районы, Иске Ибрай авылы, Кооператив ур., 2 йорт.

• Ничек элемтәгә керергә: https://vk.com/iskeibraisdk

Татарстан Республикасы Аксубай МР «Үзәкләштерелгән клуб системасы» муниципаль бюджет мәдәният учреждениесе директоры, проект авторы О. В. Копанева

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: