2021 елның 8 июнендә Аксубайда социаль хезмәткәр көненә багышланган тантаналы чара узды.

2021 елның 8 июне, сишәмбе

Тернәкләндерү үзәкләре, приютлар, картлар йортлары, собеслар хезмәткәрләре, шулай ук табиблар, психологлар, хокук белгечләре, медперсонал, юристлар аны үзләренең һөнәри бәйрәме дип атыйлар. Әлеге дата фән эшлеклеләре, студентлар, мәгариф учреждениеләре укытучылары өчен әһәмиятле булды. Быел аны егерме беренче тапкыр билгеләп үттеләр.

Татарстан Республикасы Аксубай муниципаль районы башлыгы Камил Гилманов барлык катнашучыларны һөнәри бәйрәмнәре белән котлады һәм җәмгыятьтә әхлакый кыйммәтләрне һәм рухи традицияләрне саклау өчен социаль хезмәткәрләрнең мөһим ролен билгеләп үтте.

ТР Хезмәт, мәшгульлек һәм социаль яклау министрлыгының Аксубай районындагы социаль яклау бүлеге җитәкчесе Елена Зайцева һәм Аксубай округы благочинные, Александр Качаев протоиерее исеменнән дә котлау сүзләре һәм җылы теләкләр яңгырады.

Алар барысы да кешеләр өчен бик мөһим, кирәкле эштә фидакарь хезмәтләре өчен рәхмәт сүзләре җиткерделәр.

Чараның тантаналы өлешендә Социаль өлкә хезмәткәрләрен Мактау грамоталары белән бүләкләделәр:

Өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йортның административ-хуҗалык эшчәнлеге буенча белгече Анатолий Егоров, «Хыял» балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютның социаль эш буенча белгече Гөлназ Сафина; «Назлылык» комплекслы үзәге бухгалтеры Таксинә Гайфетдинова.

Федоровский картлар һәм инвалидлар өчен интернат-йорты директоры Рузилә Бәширова, «Назлылык» комплекслы үзәге директоры Тәнзилә Габдрахманова, «Хыял» балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приют директоры Любовь Старшинина, Республика матди түләүләр үзәгенең 4 нче бүлекчәсе мөдире Татьяна Кандальна социаль яклау өлкәсендә дәүләт сәясәтен гамәлгә ашырган һәм камилләштерү өчен Аксубай районы башлыгының Мактау грамотасы белән бүләкләнделәр.

Аксубай район мәдәният йорты иҗат коллективының концерт программасы социаль яклау хезмәткәрләре өчен якты музыкаль бүләк булды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: