Аксубай районында «Гадәти булмаган унлык йола» милли мәдәният марафоны» проектын гамәлгә ашыру кысаларында мастер-класслар һәм иҗади лабораторияләр

2021 елның 21 декабре, сишәмбе

«Гадәти булмаган унлык йола» милли мәдәният марафоны» проекты 21 декабря 2021 г., вторник

Грантны гамәлгә ашыру кысаларында онлайн һәм офлайн форматта мастер-класслар һәм иҗат лабораторияләре күрсәтелде.

Халык-сәнгать иҗатында лидерларның берсе, әлбәттә,  Трудолюбово авыл мәдәният йорты белгечләре Большова Мария һәм Хәмидуллина Гөлчәчәк. Алар җитәкләгән «СЛАВУТНИЦА» курчак арт-студиясе биш елдан артык эшли.

Алар «Гадәти булмаган унлык йола» милли мәдәният марафоны» проектын тормышка ашыруда актив катнаштылар.

«Аксубай район мәдәният йорты» Vkontakte  (https://vk.com/id398039874 ) түбәндәге онлайн-класслар урнаштырылды:

1. Хатын-кызлар өчен «Манилка» саклагыч курчак

2. «Куватка» саклагыч курчагы

3. «Филипповка» саклагыч курчагы

4. «Подорожница» саклагыч курчагы.

Иҗади лабораторияләр балалар, яшүсмерләр һәм яшьләр өчен район мәдәният йорты мәйданчыгында эшләде. Өлкән яшьтәге кешеләр һәм район мәдәният учреждениеләре белгечләре саклаучыларга карата аерым кызыксыну белдерделәр.Большова Мария һәм Хәмидуллина Гөлчәчәк Аксубай районын тәкъдим иттеләр һәм 2021 елның декабрендә Татарстан Республикасы Мәдәният министрлыгы каршындагы халык кәсепләре буенча Татарстан Республикасы сәнгать - эксперт советы әгъзалары һәм район мәдәният йорты базасында «Таткультуресцентр» ДБУ вәкилләре катнашында үткәрелгән күчмә республика семинарында катнаштылар . Казан шәһәренең халык кәсепләре уенча Сәнгать - эксперт советы әгъзалары аларның эшләрен югары бәяләделәр.                                                               «Славутница» арт-студиясенең төп юнәлешләре :

-саклык курчаклары,

- милли курчаклар,

- йола курчаклары

- текстиль курчаклар.

• Ничек барып җитәргә: Татарстан Республикасы, Аксубай районы, Трудолюбово авылы, Романов ур., 6

• Ничек элемтәгә керергә: https://vk.com/id250422722

«Славутница» арт-студиясе район мәдәният йорты базасында һәм 2022 елның 10 мартына кадәр эшләячәк.

Килергә өлгерегез!

Татарстан Республикасы Аксубай МР «Үзәкләштерелгән клуб системасы» муниципаль бюджет мәдәният учреждениесе директоры, проект авторы О. В. Копанева

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: