23 май көнне Аксубай  эшчеләр бистәсендә үзәк мәйданда егетләрне хәрби хезмәткә озату тантанасы булды

2022 елның 24 мае, сишәмбе
  • ТР Аксубай муниципаль районы башлыгы Камил Гилманов хәрби хезмәткә чакырылучыларны куәтләргә һәм аларга уңышлы хезмәт итүләрен теләргә килде. Үзәк хәрби округ инспекторы генерал-майор Анатолий Молоствов хәрби хезмәткә чакырылучыларга изге теләкләрен җиткерде. Узган елдан башлап, яңа традиция буенча, "хәрби хәрәкәтләр һәм "Ватанга хезмәт итәм"хәрби хезмәт ветераннары Берлеге" ветераннар иҗтимагый оешмасы вәкилләре озатуда катнаша . Бердәмлек җитәкчесе Виталий Маркин егетләргә  уңышлар теләде. Аксубай муниципаль районының хатын-кызлар советы исеменнән гадәттәгечә чигелгән яулыклар бүләк итү-тагын бер күркәм традициягә әйләнде.(Яулыклар яхшы һәм бәхетле юл, имин юл теләкләрен җиткерделәр. Ә гомумән алганда, тукыма гомерне озынлыгын аңлата.Егетләребез  бүләкләрне бик теләп кабул иттеләр. Алып баручы Наталья Егорова һәр  хәрби хезмәткә чакырылучыларны исеменнән атады. Изге бүләкләр өчен Аксубай үзәк китапханәсе хезмәткәрләренә рәхмәт белдерәбез.

Аксубай егетләре район хакимиятеннән кыйммәтле бүләк –әти-әниләр белән  элемтәдә тору өчен кәрәзле телефоннар алдылар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: