22 августта Аксубайда Россия Федерациясе Дәүләт флагы көне зурлап билгеләп үтелде.

2023 елның 24 августы, пәнҗешәмбе
Флаг-безнең дәүләтнең иң төп символларының берсе. Ул безнең бөек, көчле илебезнең батырлыгын, игелеген, намусын һәм гаделлеген гәүдәләндерә. Аксубай районы администрациясе, мәдәният бүлеге һәм яшьләр эшләре һәм спорт бүлеге ярдәме белән чаралар программасы бай һәм якты булды. Үзәк мәйданда иртәдән үк "Россия триколоры" акциясе оештырыла, анда Россия балалар һәм яшьләр хәрәкәтенең җирле бүлеге активистлары тарафыннан Россия флагы төсендә тасмалар таратыла. Тантаналы шартларда Россия Федерациясе флагы көненә митинг узды. Бәйрәм белән ТР Аксубай МР башлыгы Камил Гыйльманов, РФ Оборона министрлыгының Үзәк хәрби округы хәрби инспекторы генерал-майор Анатолий Молоствов котладылар. Митинг тәмамланганнан соң Россия Федерациясе һәм Татарстан Республикасы флагын күтәрү хокукы ТР Аксубай МР "спорт мәктәбе" МБУ тренер-укытучысы Геннадий Леонтьевка һәм ТР Аксубай МР элекке хәрби комиссары отставкадагы подполковник Рамил Сөләймановка бирелде. Бәйрәм хөрмәтенә триколор флаглары белән велосипедта йөгерү оештырыла. Шулай ук беренче тапкыр Аксубайда Үзәк мәйданда митингта катнашучылар Россия Федерациясенең 30 метрлы флагын җәелдерделәр. Россия Федерациясе флагы көненә багышланган программа Аксубай үзәк балалар паркына күчте. Митингта катнашучыларны, район халкын һәм кунакларын үзәк китапханә, туган якны өйрәнү музее хезмәткәрләре, район активистлары һәм Аксубай балалар сәнгать мәктәбе тәрбияләнүчеләре көтте. Флаг көнен бәйрәм итүнең күңелле тәмамлануы булып бәйрәм концерты булды. Тантаналы шартларда ТР Аксубай МР башлыгы Камил Гилманов, Россия Эчке эшләр министрлыгының Аксубай районы буенча бүлегенең миграция пункты башлыгы полиция майоры Гөлнара Сөләйманова һәм РФ Оборона министрлыгының Үзәк хәрби округы хәрби инспекторы генерал-майор Анатолий Молостов тарафыннан беренчел паспорт тапшырылды. Тематик күргәзмәләр һәм мастер-класслар, шулай ук РФ флагы көнен бәйрәм итү хөрмәтенә балалар һәм активистларның масштаблы флешмобы оештырыла.   Кич белән Аксубайда район мәдәният йорты бинасы Россия Федерациясе Дәүләт флагы төсләре белән яктыртылды. Аксубай районы мәдәният бүлеге триколорны чагылдырган һәр нәрсәне тели: тормышта һәм мөнәсәбәтләрдә чисталык, тынычлык һәм иминлек, наз һәм тугрылык. Сездә һәм тирә-юньдәге кешеләрдә юмартлык булсын! Күкләр чиста, җил юлдаш һәм чиксез  бәхет.
Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: